خرید وینچ هیدرولیک، خرید وینچ جرثقیلخرید وینچ هیدرولیک - خرید وینچ جرثقیل

اگر قصد خرید وینچ هیدرولیک برای جرثقیل خورد دارید و یا در این مورد نیاز به مشاوره دارید با شماره های 09155254690 و 05135421478 تماس بگیرید.

ویـنچ هیـدرولیک چگونه کار می کند؟

وینچ یک کِشنده است که برای بالا یا پایین آوردن بارها و اجسام سنگین از آن استفاده می شود. برخلاف وینچ های برقی معمولی، ویـنـچ های هیـدرولـیک بدون باتری کار می کنند.

با اینکه عملکرد یکسانی دارند، اما اساس کار آنها کاملاً متفاوت است. پس وینـچ هیدرولیـکی چگونه بدون باتری کار می کند؟خرید وینچ هیدرولیک

وینچ هیدرولیکی دارای ویژگی های خاصی است که باعث می شود به مدت طولانی بدون داغ شدن کار کند. این وینچ ها معمولاً برای لنگر انداختن کشتی ها و یا بلند کردن بارهای سنگین استفاده می شوند.

این وینچ ها هم برای عملیات ساحلی و هم برای عملیات دریایی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهمترین ویژگی های ویـنچ هیـدرولیکی این است که می تواند کاملاً غوطه ور در آب و با بازده 100٪ و بدون نقض کار کند.

در این مقاله به نحوه عملکرد وینچ هیدرولیک و ویژگی هایی که عملکرد آن را یهبود می بخشد، می پردازیم. همچنین ، با اجزا و کاربردهای هیدرولیک آشنا خواهید شد.

خرید وینچ جرثقیل   –  خرید وینچ هیدرولیک

خرید وینچ هیدرولیک - خرید وینچ جرثقیل

اجزای وینـچ هیـدرولیک به شرح زیر است:

 • سیستم قفل درام
 • درام
 • پین قفل کن
 • توری زیرین
 • اهرم قفل کن
 • پوشش قابل جدا شدن
 • ترمز دستی
 • سوپاپ قفل کن بالا
 • سیم بکسل
 • ضامن شیر قفل کن
 • اهرم اتصال
 • لوله هیدرولیک
 • قلاب STC S/S

وینـچ هیـدرولیک چگونه کار می کند؟

مکانیسم فشار دیفرانسیل اساس کار وینـچ هیدرولیـک می باشد. در واقع این دستگاه بر اساس فشار مایع کار می کند. خرید وینچ هیدرولیک

مایع درون وینچ هیدرولیک معمولا روغن است که با تغییر فشار روغن، حرکت در وینچ اتفاق می افتد.

پمپ فرمان فشار لازم در روغن را برای انتقال نیرو ایجاد می کند.

وینچ هیدرولیک اختلاف فشار ایجاد می کند و این اختلاف فشار به نیروی کششی تبدیل می شود . این فناوری مشابه فناوری پمپ جک هیدرولیکی است که برای بلند کردن ماشین از آن استفاده می شود.

سیستم هیدرولیک دارای یک شیر فشرده، یک قرقره در مرکز، سوئیچ ها، پمپ تامین روغن هیدرولیک و یک لوله فشار است. خرید وینچ هیدرولیک

اگر می خواهید وینچ دارای سرعت مشخص باشد می توانید از یک گیربکس استفاده کنید زیرا وینچ هیدرولیک به خودی خود دارای چند سرعت متفاوت نیست.

برای توضیح اساس کار وینچ هیدرولیک، عملکرد قطعات مختلف را بررسی خواهیم کرد:

منبع نیرو: بخشی است که برای تغذیه دستگاه، انرژی مکانیکی را از سیال به انرژی هیدرولیک تبدیل می کند. منبع نیرو از قدرت پمپ فرمان در عملکرد خود استفاده می کند.

بخش کنترل: این بخش وظیفه ی کنترل و تنظیم جریان و فشار سیال را فراهم می کند. شما می توانید جهت جریان را به دلخواه تغییر دهید. بخش کنترل شامل شیرهای کنترل فشار ، شیرهای کنترل جهت سیال و شیرهای کنترل جریان می شود. خرید وینچ هیدرولیک

بخش اجرایی: این بخش انرژی فشار را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. انرژی مکانیکی، مکانیزم هیدرولیکی را تعیین و آغاز می کند. بخش اجرایی موتور ها و سیلندر های مختلفی دارد.

بخش اضطراری: این بخش شامل منبع روغن می شود و ارتباط بین سه بخش دیگر وینچ هیدرولیک را فراهم می کند هم چنین عملیات فیلتراسیون، اندازه گیری و آب بندی را نیز به عهده دارد. این بخش سایر اجزای دستگاه را نیز در خود جای داده است. بخش اضطراری شامل مخزن سوخت ، آب بند ها ، فیلترها ، باتری ها و لوله کشی می باشد. خرید وینچ هیدرولیک

هنگام استفاده از چند سیلندر هیدرولیکی، می توان فشار را از یک سیال در همه جهات منتقل کرد.

هر سیلندر بسته به میزان فشار لازم برای جابه جایی بار و تنظیمات مشخص شده می تواند با سرعت های مختلف بار را بکشد. خرید وینچ هیدرولیک

اگر سیلندرها ظرفیت یکسانی داشته باشند، حرکت آنها به صورت ترتیبی خواهد بود. سیلندری که بار کوچکتر را تحمل می کند، قبل از سیلندری که بیشترین بار را تحمل می کند حرکت می کند، اما اگر می خواهید سیلندرها همزمان حرکت کنند، می توانید از شیرهای کنترل استفاده کنید.

اگر می خواهید وینچ شما تمیز بماند و گرد و غبار نگیرد یا خش نیافتد، پیشنهاد می کنیم از کاور وینچ استفاده کنید. خرید وینچ هیدرولیک

خرید وینچ هیدرولیک - خرید وینچ جرثقیل

ویژگی های ویـنچ هیدرولیـک

وینچ هیدرولیک با یک سیستم هیدرولیک کار می کند و دارای ویژگی ها و اجزای زیر می باشد:

عملکرد بالا: ظرفیت عملکرد وینچ هیدرولیک بسیار بالا است. برخلاف وینچ های برقی، این وینچ می تواند در مدت زمان طولانی بدون داغ شدن بیش از حد کار کند. به دلیل داشتن این ویژگی استفاده از این وینچ برای بلند کردن بارهای سنگین و عملیاتی که محدودیت زمانی دارند، مناسب می باشتد. به دلیل عملکرد بالا، از این وینچ ها برای باربرداری سنگین کشتی استفاده می شود.

راندمان بالا : ویـنچ هیدرولیکی نسبت به وینچ استاندارد قوی تر است و راندمان بالاتری دارد. از آنجا که عملکرد وینچ براساس سیستم هـیدرولیک است قدرت بیشتری هنگام بلند کردن اجسام سنگین دارد. خرید وینچ هیدرولیک

استحکام بالا : طراحی وینچ های هیدرولیک به گونه ای است که استحکام بالایی را برای دستگاه فراهم می کند. این وینچ ها پس از یک دوره کاری طولانی، قدرت بالایی را از خود نشان داده اند. بنابراین شما می توانید از آنها در خشکی و دریا برای کشیدن یا حمل بار های سنگین استفاده کنید.

بدون باتری : وینچ هیدرولیک نیازی به باتری یا ژنراتور ندارد. شما می توانید به راحتی ساعت ها از آن حتی در پروژه های دریایی استفاده کنید. مکانیسم وینچ هیدرولیک بر اساس فشار سیال است، بنابراین، اگر مشکلی برای منبع تغذیه رخ دهد، در کار ویـنچ هیـدرولیک مشکلی ایجاد نخواهد شد.

قابلیت کار زیر آب: یکی از مزایای وینچ هیدرولیک، عملکرد آن در زیر آب است. شما می توانید بدون هیچ ترسی وینچ هیدرولیک را زیر آب ببرید زیرا هیچ قطعه الکتریکی در آن وجود ندارد.

همچنین، وینـچ هیـدرولیک به گونه ای طراحی شده است که در برابر زنگ زدگی نیز مقاوم است. بنابراین، هنگامی که در آب غوطه ور است، می تواند به طور موثر کار کند. خرید وینچ هیدرولیک

ایمنی: عملکرد وینـچ هیدرولیـکی بسیار ایمن است. از آنجایی که هیچ قطعه برقی ندارد، امکان آتش سوزی و از کار افتادن موتورهای الکتریکی نیز وجود ندارد. بنابراین، استفاده از ویـنچ هـیدرولیک ایمن تر از برقی است.

دوام : ویـنچ هیـدرولیک کاملاً بادوام است. با یک نگهداری مناسب، این وینچ می تواند برای مدت طولانی کار کند. یکی از راه های نگهداری وینچ، چکاپ ماهیانه طبق یک برنامه مشخص است. همچنین ، وینچ دارای اجزای خاصی است که از آن محافظت می کند و باعث افزایش عمر دستگاه می شود. این قطعات شامل سیستم قفل درام ، ترمز خودکار ، دکمه توقف اضطراری و سیستم پیشگیری از حرکت ناگهانی است.

نصب و راه اندازی – نصب وینچ هیدرولیک کمی پیچیده است. برای این کار باید یک متخصص حرفه ای استخدام کنید.

خرید وینچ هیدرولیک

خرید وینچ هیدرولیک - خرید وینچ جرثقیل

استفاده از وینـچ هیـدرولیک

وینـچ هیـدرولیک کارایی های متفاوتی دارد:

وینـچ هیـدرولیک در صنایع دریایی بهترین عملکرد را دارد. استفاده از این دستگاه در آب و هوای سرد از آنجا که بدون باتری کار می کند ایمن است.

از وینچ هیدرولیک هم برای پروژه های کنارساحلی و هم برای پروژه های دریایی استفاده می شود. به عنوان مثال برای پهلوگیری کشتی ها و بلند کردن لنگر از این وینچ استفاده می شود.

همچنین برای کشیدن یا جابجایی اجسام سنگین روی اسکله می توان از این وینچ استفاده نمود. خرید وینچ هیدرولیک

همچنین شما میتوانید در صفحه اینستاگرام شرکت سالیار و یا سایت سالیار مارکت دیگر عکس های این محصول را ببینید . این محصول بصورت آکبند تحویل شما میگردد و همانگونه که در جریان هستید وینچ های نو  در ایران بشدت کم میباشد و پیدا کردن وینچ آکبند بشدت کار سختی است، پس با وجود کمبود این محصول هرچه سریعتر جهت خرید اقدام فرمایید.با توجه به اینکه قیمت این وینچ ها به یورو ربط دارد ، پس جهت استعلام قیمت حتما با شماره های داده شده تماس حاصل فرمایید.

سعی ما بر این است که با کمترین قیمت این وینچ ها را برای شما تهیه کنیم.

خرید وینچ هیدرولیک